bmiran
27 اسفند 1401 - 16:49

اهمیت تبلیغ در عصر کنونی/ کشف حجاب بنیان خانواده را سست می کند

فریدونکنار- مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به شرایط پیچیده عصر کنونی و اهمیت تبلیغ گفت: در عرصه تبلیغ باید مسئله به مسئله جلو رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار ظهر شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ، سفیران محله همدل، ضمن تقدیر از کمیته امداد در همکاری اجرای این همایش، گفت: نکته کلیدی و مهمی که در هر تبلیغی مورد توجه است و تجربه تبلیغی هم به آن تاکید می‌کند، مسئله نظام مسئله تبلیغ است و آگاهی در عرصه رسانه و رسالت‌های رسانه‌ای، رسانه منبر و رسانه‌های دیگرمؤثر است.

وی با بیان اینکه رسانه منبر یک رسانه سنتی است، افزود: ارسال پیام در رسانه منبر اتفاق می‌افتد لذا زمان آگاهی در این مسئله مهم است و عنصر زمان آگاهی به محتوای تبلیغ گره خورده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درخصوص شرایط امروز جهان و پیچ تاریخی مورد اشاره ایشان، بیان داشت: با توجه به شرایط پیچیده امروز، در عرصه تبلیغ باید مسئله به مسئله جلو رفت و باید دانست در محیط پیرامون ما چه می‌گذرد و شناختن این مسئله که رویداد اول زیست بوم پیرامون محل فعالیت یک مبلغ چیست، از اهمیت ویژه برخوردار است.

حجت الاسلام شریف تبار، شناخت حداقل پنج آسیب مهم منطقه فعالیت یک مبلغ را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: شناخت آسیب و مشکلات، کم کردن و رفع آسیب‌ها و گره گشایی از امور با استفاده از ظرفیت‌های موجود در محل تبلیغ و مواجهه درست با آن، کارکردهای درست و دقیق‌تر تبلیغ است و ماه مبارک رمضان فرصت و زمینه ایجاد کانون همدلی و کمک در رفع آسیب‌ها است.

این مسئول فرهنگی استان به مسئله کشف حجاب توسط برخی از افراد و لزوم پرداختن روش درست مواجهه با آن با ابزار قانون و تبلیغ هنرمندانه اشاره کرد و با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری، بیان داشت: مهم‌ترین نکته‌ای که مورد تاکید ملت مسلمان است، اینکه حرف خدا زمین نماند و حجاب یکی از آن مورد است که امروز مورد دغدغه‌ی همه ی دلسوزان است چرا که این آسیب در واقع متوجه خانواده هاست و در واقع خانواده که کانون عفت، معنویت و نشاط اجتماعی است دچار آسیب جدی می‌شود.

کشف حجاب بنیان خانواده را سست می‌کند

وی به یک نظرسنجی در خصوص حجاب اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین آسیب‌های کشف حجاب و بی بندو باری در یک جامعه، سست شدن تحکیم خانواد ه است و طبق یک نظر سنجی در یک جامعه آماری هزار و ۳۳ نفری در موضوع حجاب از بانوان کم حجاب و بدحجاب، ۸۸ درصد اعتقاد به خداوند متعال و حتی ۵۰ درصد آنها اهل نماز بودند و ۶۹ درصد هم مخالف کشف حجاب بودند و به فرموده مقام معظم رهبری، هرکسی که بدحجاب است نمی‌توان برچسب بی دینی به آن زد که البته نیروی انتظامی در برخورد با کسانی که کشف حجاب می‌کنند به وظایف خود عمل می‌کند ولی در حوزه فرهنگی باید در این مسیر با استفاده از ابزار هنری و روش تبلیغی درست حرکت کرد.

اجرای طرح مهرواره محله همدل

حجت الاسلام شریف تبار به فرصت پیش رو در ماه مبارک رمضان اشاره و اجرای طرح مهرواره محله همدل را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: جمعیت نوجوان و جوان و همچنین بانوان فعال عرصه‌های فرهنگی و دینی در برنامه‌ها و مراسم مختلف دینی و فرهنگی و قرآنی، نشان از اشتیاق حضور در این عرصه‌ها است و بسترهای اجتماعی و ظرفیت‌های مردمی محلات در اجرای طرح مهرواره محله همدل که در واقع گره گشایی در حوزه مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است در اکثر مناطق، فراهم است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی به نقشه‌های متعدد و ایجاد جنگ‌های ترکیبی دشمن اشاره کرد و خاطر ناشن ساخت: اولین نکته در مسئله جهاد تبیین که بارها مقام معظم رهبری به ان تاکید کردند، عنصر شناخت از نقشه‌ها و عنصر زمان آکاهی است و باید دید دشمن در کدام کانونی نشسته است و کدام جمعیت کانونی ما را نشانه گرفته است که ما همان قسمت را دیوار تدافعی ایجاد کنیم.

در این همایش حجت الاسلا بشیر عالیشاه رئیس کمیته امداد امام خمینی استان هم ضمن تقدیر از برگزاری این همایش سفیران محله همدل، گزارشی از روند فعالیت این نهاد در استان اشاره کرد و افزود: ماه رمضان فرصتی مهم در ایجاد همدلی در کمک به رفع مشکلات مستضعفین و منطق محروم است.

همچنین در ادامه حجت الاسلام درخشنده معاون فرهنگی تبلیغی در تبیین طرح مهرواره محله همدل و سامانه شمع، حجت الاسلام احمدی راهیار استان درخصوص وضعیت عملکردی روحانیون مستقر و حجت الاسلام رمضانی رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران نیز درخصوص برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان مواردی را مطرح کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099224